Ma be is fejezzük a tanulással kapcsolatos szokásokat!
57. szokás: Húzd alá és mond ki hangosan
A lényeges szavakat, vagy összefüggéseket húzd alá vagy mond ki hangosan, így könnyebb a megjegyzés.
58. szokás: Írjál rímeket vagy dalt
Ezt az esetek többségében nem fogok alkalmazni, de lehetséges, hogy hasznosnak találod, ha ritmikus verset vagy dalt költesz. Ez is segíthet abban, hogy megjegyezd a képleteket, idézeteket.
59. szokás: Készíts képpel támogatott listákat.
Gyakran nehézséget jelenthet az egymást követő tételek sorrendben történő megjegyzése, vagy csak egyszerűen az egyes tételek megjegyzése. Ebben segíthet, ha elképzelünk olyan képeket, amibe direkt vagy átvitt formában beleképzeljük az egyes tételeket, vagy az egymás után következőket. Használhatunk egy állandó képekből álló sort és asszociációval kapcsoljuk hozzá a megjegyzendő tételeket.
60. szokás: Tarts szünetekt
Ha hosszabb ideig kell tanulnod, tapasztalni fogod, hogy a teljesítményed idővel csökken. A kutatások szerint óránként 10 perces szünet javítja a hatékonyságot.
61. szokás: Találd meg a gyakorlati alkalmazást
Ha nehézséget okoz egy képlet, vagy folyamat megjegyzése, akkor képzeld el, hogy miképpen működhet, milyen hatásokat ír le. Sokkal könnyebb lesz a megjegyzés.
62. szokás: Készítsd kisérleteket
A fizikai kísérlet segít megérteni és megjegyezni a folyamatokat, például a sejt működését, a DNS felépítését.
63. szokás: Lefekvés előtt olvass fontos dolgokat
Az agyunk folytatja a munkát akkor is, ha mi alszunk. Olvasd el a jegyzeteket, vagy az összefoglalást közvetlenül lefekvés előtt. Kerüld az olyan olvasnivalókat, amik felizgathatnak!
64. szokás: Gyakorold a légző gyakorlatot
A stressz megakadályozhatja azt is, hogy megjegyez dolgokat és azt is hogy visszaidézd azokat. Mindkét esetben hasznos lehet a légző gyakorlat, ami csökkenti a stressz szintjét.
A tanulással kapcsolatos szokások végére értünk.
Az életünk legfontosabb területe következik: az egészségünk. Legközelebb!