A statisztikusok szerint egy átlagos alkalmazott 7,6 órát dolgozik naponta (Kevésnek tűnik? Az átlagban benne vannak a részmunkaidősek is!) a pihenésre kevesebb, mint 5 óra jut. Ha a munka minden energiádat elveszi, akkor hiába hívnak a haverok, hiába hív a gyereked játszani, azt a kevés szabad időt sem vagy képes élvezni.
A jó szokások segítenek abban, hogy kevésbé használódjál el a munkaidőben.
Hát akkor, kezdjük...
1. szokás: érkezzél 15 perccel korábban a kelleténél
Ez a legjobb módszer, hogy ráhangolódj a munkára.
Ha pont időben érkezel, akkor könnyen előfordul, hogy valaki feltart, túl gyorsan hajtasz az úton, nem leszel képes mosolyogni arra, akire (kell) szeretnél, feleslegesen stresszelsz.
Nem dől össze a világ, ha a számítógép nem indul egyből, ha nem találsz egyből parkoló helyet, rájössz arra, hogy nem fejezted még be azt a jelentést, amit reggel le kell adnod.
Alakítsd ki azt a szokást, hogy a lakásodat 15 perccel korábban elhagyod és ezzel a saját teljesítményedet növeled, véded az egészségedet és növekszik az elismertséged!
2. Keresd meg annak a módját, hogy minden nap kitűnj valamiben
Minden munkahelyen vannak olyan teendők, olyan értekezletek, amiket nem kedvelsz. Például, ha programozó vagy, szeretsz programozni. Ha hagyod, hogy a feleslegesnek érzett találkozók elvegyék a kedved, akkor a programozás sem megy olyan jól. Ha elveszted a lelkesedésedet, akkor az egész teljesítményed csökken.
Ha például az az álmod, hogy egyszer majd saját vállalkozást indítasz, akkor gyakorolj már most: az ügyfelekkel való bánásmódot, az ügyfelek igényének felmérést, stb. ...
Szorítsd össze a fogaidat és tegyél minden nap valamit az álmodért!
Egyetértesz azzal, hogy ezek jó szokások?